چرا تلکام بیستم برگزار نشد؟ داستان یک نمایشگاه رها شده

نمایشگاه های در حال برگزاری

ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته

۱۳۹۸/۰۷/۲۹ الی ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
نمایشگاه بین المللی تهران

هجدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات ساختمان و سیستمهای سرمایشی و گرمایشی

۱۳۹۸/۰۷/۲۹ الی ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
نمایشگاه بین المللی تهران

چهارمین نمایشگاه بین المللی شیلات،آبزیان،ماهیگیری و صنایع وابسته

۱۳۹۸/۰۷/۲۹ الی ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
نمایشگاه بین المللی تهران

هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ایران

۱۳۹۸/۰۷/۲۸ الی ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
نمایشگاه بین المللی تبریز

نمایشگاه سراسری صنایع دستی

۱۳۹۸/۰۷/۲۹ الی ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
نمایشگاه بین المللی استان همدان

چرا تلکام بیستم برگزار نشد؟ داستان یک نمایشگاه رها شده

تعداد مشاهده : ۸۵۳۲ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۸

خبر کوتاه بود و برای فعالان صنعت مخابرات عجیب: نمایشگاه تلکام امسال برگزار نمی شود. حدس ها و گمانه هایی زیادی مبنی بر چرایی این عدم برپایی بیان شد، صحبت هایی همچون اینکه امروزه وزارت ارتباطات نمایشگاهی که خودش به نوعی متولی آن بوده را رها کرده است.

گفته می شود که وزارت ارتباطات خواستار تعویق یک تا دو ماهه در زمان برگزاری این نمایشگاه و اعمال تغییرات ساختاری در آن شده بود که این درخواست با مخالفت شرکت مجری نمایشگاه تلکام رو به رو شده است. روابط عمومی وزارت ارتباطات در این مورد گفته که «از نظر ما اینکه نمایشگاه تلکام با همین ساختار و با مشابهت زیاد به الکامپ برگزار شود، قابل قبول نیست و ارزش افزوده ای برای شرکت ها و سازمان ها ایجاد نمی کند. ما خواستار تعویق یک ماهه این نمایشگاه شده بودیم که به دلیل پر بودن تقویم نمایشگاهی امکان پذیر نبود.»

نقش وزارت ارتباطات در برگزاری تلکام

«فرامرز رستگار» دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران در گفتگو با دیجیاتو می گوید که مجری و هماهنگ کننده اصلی نمایشگاه، خود وزارت ارتباطات بوده و برای این ادعا به تاریخچه این نمایشگاه اشاره دارد: «جدا از نوزده سال جاری، ۱۱ سال هم پیش از آن نمایشگاه دستاورهای مخابراتی برگزار می شد. در کل در سال های دور یک رویداد در نمایشگاه بین المللی برگزار می شد و چندین صنعت در آن شرکت می کردند. از ابتدای امر تا به امروز نیز برگزار کننده و هماهنگ کننده نمایشگاه تلکام، وزارت ارتباطات بوده است و ما برای هماهنگی غرفه ها و... با مسئولین این وزارتخانه در ارتباط بودیم.»