نگاهی گذرا به سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

نمایشگاه های در حال برگزاری

سومین نمایشگاه خانه ایرانی و کاالی ایرانی

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ الی ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
نمایشگاه بین المللی قزوین

نگاهی گذرا به سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

تعداد مشاهده : ۵۴۷۷ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۸

نمایشگاه کتاب تهران که از ۴ اردیبهشت در مصلی امام خمینی(ره) آغاز به کار کرده بود، روز گذشته ۱۴ اردیبهشت به کار خود پایان داد تا پرونده  سی و دومین دوره این رویداد مهم فرهنگی نیز بسته شود.  

امسال در نمایشگاه کتاب تهران، 360 برنامه متفاوت فرهنگی برگزار شد. 40 میهمان از کشورهای خارجی در نمایشگاه کتاب حضور داشتند. « چین» میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه با شعار آشنایی با کشور چین در نمایشگاه شرکت داشت و 50 برنامه برگزار کرد. هیئتی 200 نفره شامل 90 ناشر از چین برای شرکت در نمایشگاه کتاب به ایران آمدند و 15 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه عرضه کردند.

در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب 800 ناشر خارجی شامل 150 ناشر در حوزه عربی و 650 ناشر لاتین 137 هزار عنوان کتاب عرضه کردند.

ناشران داخلی در این دوره از نمایشگاه تعدادشان دو هزار و 398 بود که سه هزار عنوان کتاب عرضه کردند. در بخش عمومی 1500 ناشر، در بخش کودک 150 ناشر، در بخش دانشگاهی 500 ناشر، در بخش آموزشی 109 ناشر و در بخش دیجیتال 100 ناشر در نمایشگاه کتاب حضور داشتند.

در این دوره از نمایشگاه، ایران با کشورهای یونان و عراق تفاهم نامه ای در خصوص تبادل غرفه رایگان برای حضور در نمایشگاه های بین المللی کتاب منعقد کرد. همچنین به منظور تسهیل صدور ویزا و حضور ناشران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت مسئولان نمایشگاه کتاب تهران رایزنی هایی با مسئولان نمایشگاه فرانکفورت داشتند. 100 قرارداد در زمینه مبادله کپی رایت کتاب بین ناشران ایرانی و چینی امضا شد.