نمایشگاه پژوهش فناوری و فن بازار در ارومیه دایر شد

نمایشگاه های در حال برگزاری

پانزدهمین دوره نمایشگاه فرش دستباف

۱۳۹۸/۰۴/۰۲ الی ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
نمایشگاه همدان

نمایشگاه پژوهش فناوری و فن بازار در ارومیه دایر شد

تعداد مشاهده : ۶۵۶۹ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۲

به گزارش خبرنگار مهر، این نمایشگاه سه شنبه شب به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و با هدف عرضه آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه‌ها به مدت سه روز توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و با مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی دایر شده است.

در این نمایشگاه محققان و مبتکران استان بیش از ۴۰ اختراع در زمنیه های پزشکی، محیط زیست، برق و الکترونیک، اپلیکیشن، سوخت های زیستی و سامانه های هوشمند را در ۴۹ غرفه به نمایش گذاشتند.

استاندار آذربایجان غربی در آیین افتتاح این نمایشگاه بر ضرورت حمایت های مادی و معنوی از امر پژوهش در استان اظهارداشت: اگر پژوهش به صورت جدی حمایت کافی نشود نمی توان به توسعه کشور و نیز تولید ملی امیدوار بود.

محمدی مهدی شهریاری با اشاره به شرایط کنونی کشور و اعمال تحریم های ظالمانه افزود: یکی از راه های عبور از این تحریم ها و رشد اقتصادی کشور حمایت از پژوهش و پژوهشگران کشور است تا شاهد رشد و پیشرفت فناوری در کشور باشیم.

استاندار آذربایجان غربی به ظرفیت های استان در زمینه نوآوری و پژوهش اشاره و خاطرنشان کرد: ادارات، نهادهای دولتی و خصوصی فعال در امر نوآوری و پژوهش در استان با توجه به این ظرفیت ها می توانند زمینه پیشرفت در حوزه فناوری را فراهم کنند.

 رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه همزمان با ارائه دستاورهای علمی و پژوهشی استان پنج طرح جدید این پارک علم و فناوری رونمایی می شود.

حسن حیدری با تاکید بر لزوم اهمیت به پارک‌های فناوری اظهار داشت: اگر بخواهیم اقتصاد دانش‌بنیان در جامعه جایگزین اقتصاد نهاده‌محور شود باید به جایگاه پارک‌های علم و فناوری بهاء داده چرا که می‌توانند تسهیل کننده این فرآیند باشند.

وی با بیان اینکه پارک‌ها حلقه مفقوده ارتباطی بین علم و ثروت هستند عنوان کرد: یکی از حوزه‌های کاری پارک‌های علم و فناوری شناسایی توانایی‌ها و تخصص جوانان و ترغیب آنان به ایجاد اشتغال برای خود و دیگران است که با استفاده از امکانات پارک برای خود و جامعه تولید ثروت کنند.

در ادامه این مراسم دستگاه «بکهو لودر»،: دستگاه اصلاح حرکت های ورزشی و میکسر ۳۶۰ درجه هماتولوژی با کاربرد پزشکی، خودرو دست ساز و نرم افزار «تراوران» ازجدیدترین دستاوردهای علمی پارک علم و فناوری استان در این نمایشگاه رونمایی شد.