نمایشگاه بین المللی اکسپو-2018 با حضور ایران در بمبئی برگزار شد

نمایشگاه های در حال برگزاری

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه ، گیاهان دارویی، ماهیان تزیینی ، فرآورده های طبیعی

۱۳۹۸/۰۲/۰۳ الی ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
نمایشگاه بین المللی اصفهان

سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب

۱۳۹۸/۰۲/۰۴ الی ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
نمایشگاه مصلی تهران

نمایشگاه بین المللی اکسپو-2018 با حضور ایران در بمبئی برگزار شد

تعداد مشاهده : ۶۳۱۱ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۰

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر دیپلماسی عمومی سرکنسولگری ایران در بمبئی در روز چهارشنبه، خسرو رضا زاده سرکنسول جدید ایران در بمبئی به نمایندگی از ایران شرکت داشت.

هدف از برگزاری این همایش دو روزه یافتن راهکارهایی برای کمک به رشد و ارتقای هر چه بیشتر استارت آپ ها، صنایع مایکرو و کوچک و متوسط ، توسعه خوشه های صنعتی، کارآفرینی زنان و صنایع روستایی عنوان شد.

در این نشست علاوه بر ارائه مقالات درخصوص تبادل تجاری و بین المللی و نقش آن در ایجاد کارآفرینی برای زنان، توافق های آزاد تجاری: فرصت ها و چالش ها آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جایاکومار جاتیندراسین راوال، وزیر جهانگردی ایالت ماهاراشترا در سخنانی به اهمیت طرح های ابتکاری نوین دولت نارندرا مودی نخست وزیر هند به عنوان انقلاب دیجیتالی که به توسعه و کارآفرینی زنان کمک می کند، اشاره داشت.

وی انقلاب دیجیتالی را عامل مهمی در ارتباط هر چه بیشتر هند با جهان معرفی کرد که نقش مهمی در تداوم رشد اقتصادی ایفا کرده است. علاوه بر این سیاست های جدید دولت مودی به ایجاد بیش از یک میلیون فرصت شغلی برای نیروهای محلی کمک کرده است.

وی طرح نوینی جدیدی را تحت عنوان (از مهارت تا اشتغال) آغاز خواهد کرد که با ایجاد مراکز کارآموزی نیروهای محلی را آموزش داده و آنان را تا یافتن شغل مناسب و مربوط به مهارت آموخته شده، یاری می کند.

او افزود: از دولت مرکزی و ایالتی درخواست کمک هر چه بیشتر به ایجاد تبادلات تجاری میان کشورهای خارجی با صنایع محلی با برگزاری همایش ها و نشست های مشابه شد.

وزیر جهانگردی تأکید کرد: دولت هند و به ویژه ایالت ماهاراشترا تمامی توجه خود را به برنامه سازمان ملل مبنی بر توانمند سازی هر چه بیشتر زنان معطوف کرده و کاملا از آن حمایت می کند.