جزئیات برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز

نمایشگاه های در حال برگزاری

نمایشگاه صنعت گردشگری و هتلداری اصفهان

۱۳۹۸/۰۳/۲۸ الی ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
نمایشگاه بین المللی اصفهان

نمایشگاه مادر و نوزاد

۱۳۹۸/۰۳/۲۸ الی ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
نمایشگاه فارس

نمایشگاه خدمات ، سیستم ها و فناوری های آموزشی

۱۳۹۸/۰۳/۲۸ الی ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
نمایشگاه فارس

چهارمین نمایشگاه جهیزیه و دکوراسیون خانه ایران

۱۳۹۸/۰۳/۲۸ الی ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
نمایشگاه تبریز

دومین نمایشگاه تخصصی ویژه ورزش،سالمتی وتناسب اندام

۱۳۹۸/۰۳/۲۷ الی ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
نمایشگاه بین المللی قزوین

یازدهمین نمایشگاه سرگرمی و اسباب بازی

۱۳۹۸/۰۳/۲۷ الی ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
نمایشگاه بین المللی قزوین

جزئیات برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز

تعداد مشاهده : ۷۵۶۴ | ۱۳۹۷/۰۷/۳۰

بهگزارش خبرنگار مهر، محمد محمدپور ظهر امروز در نشست خبری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز اظهار کرد: کتاب مهم‌ترین عرصه فرهنگ و هنر است و خوشحالیم که توانستیم مقدمات را برای برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز آماده کنیم.

وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب به مطالبه جدی مردم، فعالان فرهنگی، مراکز علمی و دانشگاه‌ها تبدیل شده است که یک مطالبه به‌حق است و می‌تواند در مسیر توسعه استان مفید باشد.

محمدپور با معرفی نمایشگاه کتاب تبریز به عنوان برجسته‌ترین رویداد فرهنگی منطقه، گفت: همه‌ساله شاهد حضور علاقه‌مندان این حوزه از استان‌های همجوار و کشورهای همسایه هستیم.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب تبریز بعد از تهران، دومین نمایشگاه بزرگ کشور است، تصریح کرد: نمایشگاه کتاب تبریز زمینه‌های لازم را فراهم می‌کند تا مردم و علاقه‌مندان منابع مورد نیاز خود را تهیه کنند و علاوه بر این ناشران بتوانند آخرین محصولاتشان را در معرض نمایش بگذارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی درباره آمار نمایشگاه سال گذشته کتاب تبریز بیان کرد: هزار انتشارات داخلی و خارجی با ۱۱۷هزار عنوان کتاب داخلی و ۳۲هزار عنوان کتاب خارجی حضور داشتند که ۸۰۰هزار نفر از نمایشگاه بازدید کردند.

وی میزان فروش را در نمایشگاه سال گذشته ۶میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان اعلام کرد و گفت: نمایشگاه به صورت مستقیم و غیرمستقیم دیگر دستگاه‌ها را در حوزه حمل و نقل هم درگیر می‌کند که این نیز باارزش است.

محمدپور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه کتاب تبریز روز شنبه، ۲۸مهرماه سال جاری ساعت ۱۵:۳۰ در سالن شمس مجموعه نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود اما نمایشگاه کتاب به صورت رسمی از ۱۰صبح روز یکشنبه، ۲۹مهر به کار خود آغاز می‌کند.

وی همچنین درباره بن تخفیف خرید کتاب که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خریداران در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان تخفیف یعنی بن‌هایی با ۲۰درصد تخفیف در نظر گرفته شده که سقف استفاده از این بن‌ها برای افراد دارای مدرک دیپلم و دیپلم به پایین ۱۰۰هزار تومان، برای لیسانس‌ها ۲۰۰هزار تومان و فوق‌لیسانس و دکتری ۳۰۰هزار تومان می‌باشد.

محمدپور همچنین خبر داد: ۸۵۵ناشر داخلی و ۶۰ناشر خارجی برای حضور در نمایشگاه کتاب تبریز ثبت‌نام کرده‌اند که می‌توان به ناشران کشورهای آلمان، انگلیس، بلژیک، لبنان، سوریه، عراق، جمهوری آذربایجان و... اشاره کرد.

وی همچنین از برگزاری همزمان نمایشگاه نشر دیجیتال با حضور ۳۰ناشر دیجیتال خبر داد و گفت: نمایشگاه مطبوعات قرار است در وقت دیگری به صورت مستقل برگزار شود و پیش‌بینی می‌شود برپایی نمایشگاه مطبوعات همزمان با برگزاری جشنواره مطبوعات باشد