برگزاری همایش و نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی

نمایشگاه های در حال برگزاری

بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری

۱۳۹۷/۰۸/۲۱ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه بین المللی اصفهان

دومین نمایشگاه بین المللی خانه مدرن و ایده آل

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه بین المللی مشهد

دومین نمایشگاه تخصصی مادر، سیسمونی و کودک

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه بین المللی مشهد

هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه بین المللی مشهد

نمایشگاه کاشی و سرامیک و سنگهای تزئینی

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه فارس

نمایشگاه آرایشی ، بهداشتی ، پوست ، مو و زیبایی

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه فارس

نمایشگاه قهوه و صنایع مرتبط

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه فارس

نمایشگاه بین المللی تاسیسات و تجهیزات سرمایش و گرمایش

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه فارس

نمایشگاه صنایع سلولزی ، شوینده ها و پاک کننده ها

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه فارس

هشتمین نمایشگاه خانه و مبلمان مدرن ایران

۱۳۹۷/۰۸/۲۱ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه تبریز

سومین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، موکت و کفپوش ایران

۱۳۹۷/۰۸/۲۱ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
نمایشگاه تبریز

نمایشگاه 2018 گردشگری، هتلداری و سوغات

۱۳۹۷/۰۸/۲۳ الی ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
نمایشگاه همدان

برگزاری همایش و نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی

تعداد مشاهده : ۸۵۰۶ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

شهرآرا آنلاین - جواد علی‌نژاد، معاون ناحیه، ضمن عرض خوشامدگویی به اعضا و تشکر از میزبانی مرکز بهداشت محله از اعضا خواست برای ارائه طرح‌ها و برنامه‌هایی در راستای دستور کار جلسه و با رویکرد محله‌ای، اقدام کنند و همچنین درباره اجرایی کردن مصوبات و برنامه‌های شورا بیش از پیش مشارکت فعال داشته باشند.

علی قنبری، دبیر شورای ناحیه یک منطقه2، پس از این سخنان گفت: هشدارهای بهداشتی ایستگاه‌های صلواتی و لزوم حمایت از کالای ایرانی دستور کار این جلسه شوراست.

وی ادامه داد: لازم است اعضا به این نکته توجه داشته باشند که چنانچه هیئت مذهبی فعال محله‌شان به برپایی ایستگاه صلواتی و خیمه به مناسبت ایام عزاداری آل‌ا... یا اعیاد ائمه معصومین(ع) یا مناسبت‌های ملی تمایل داشتند، با نامه درخواستی مزین به مهر و امضای هیئت مذهبی مربوط به شورای هیئات مذهبی مراجعه و پس از دریافت نامه برای طی مراحل صدور مجوز به واحد فرهنگی شهرداری مراجعه کنند تا ان‌شاءا... بتوانند ایستگاه صلواتی خود را در مکان‌های از قبل تعیین شده با هماهنگی اداره ترافیک و واحد خدمات شهری برپا کنند. 

پس از این سخنان حسن علیزاده، میهمان و کارشناس تخصصی مرکز بهداشت محله، بیان کرد: یکی از شایع‌ترین بیماری‌های واگیردار، بیماری وباست که در گذشته جان بسیاری از انسان‌ها را گرفته است. خوشبختانه امروزه با توجه به ارتقای سطح اطلاعات عامه مردم، بهبود و در دسترس‌تر بودن امکانات بهداشتی و درمانی، آمار ابتلا و مرگ و میر کاهش چشمگیری داشته است، اما برای اهمیت موضوع مواردی را درباره این بیماری توضیح می‌دهم. مهم‌ترین علایم این بیماری؛ اسهال، درد شکم و تب شدید است که باید فرد مبتلا سریع به پزشک مراجعه کند. راه انتقال از طریق آب و غذای آلوده است. مهم‌ترین راه‌های پیشگیری استفاده نکردن از آب‌های بیرون شهر، جوی‌ها و... است که فرد از سلامت آن اطمینان ندارد. همچنین استفاده از پودر(او.آر.اس) یا ترکیب یک قاشق نمک و 8 قاشق آب کمک شایانی به رفع آن می‌کند. در زمان بازگشت کربلایی‌ها باید مسائل بهداشتی بیشتر رعایت شود. در زمان برپایی ایستگاه‌های صلواتی باید توجه ویژه‌ای به نحوه تأمین آب، سالم بودن شیرآلات و شیلنگ انتقال آب و ... داشت.

فاطمه رضایی، رابط سلامت شورای اجتماعی محله شهید مطهری، نیز گفت: یک مسئول هیئت درباره این بیماری که به ویژه از طریق آب آلوده منتقل می‌شود باید بداند که آب مورد نیاز ایستگاه صلواتی خود را با رعایت موارد بهداشتی تأمین کند تا از بروز این بیماری جلوگیری شود.

محمد فرزانه، نماینده دادگستری، نیز پیشنهاد کرد؛ این گونه هشدارهای بهداشتی مرتبط با بیماری وبا یا سایر بیماری‌ها به وسیله کارشناسان بهداشت محله در مساجد و مدارس به نحو مطلوبی اطلاع‌رسانی شود.

مرضیه دریادل، نماینده بهداشت، نیز خاطرنشان کرد: اغلب ایستگاه‌ها و خیمه‌های صلواتی از نظر التزام به رعایت موارد بهداشتی، عملکرد خوبی ندارند و باید به نظر من ساز و کاری همچون نظارت‌های قوی‌تر و امتیازدهی ایستگاه‌ها پیش‌بینی شود تا بین هیئت‌هایی که به تعهدات خودشان عمل می‌کنند و افرادی که عمل نمی‌کنند، تفاوتی قائل شد.

معصومه اعیانی مقدم، نماینده بانوان، از کارشناس تخصصی مرکز بهداشت محله پرسید که آیا در محله ما هم از این بیماری موردی گزارش شده است که علیزاده در پاسخ گفت: متأسفانه بله چند موردی هست که در حال گذران مراحل درمانی هستند.

حسن خواجوی موسوی، نماینده کسبه، درباره بیماری وبا گفت: به نظر من مراکز بهداشت باید برای ارتقای سطح دانش و آگاهی‌های مادران جامعه درباره این بیماری و البته سایر بیماری‌های واگیردار مهلک و خطرناک، برنامه ویژه‌ای در نظر داشته باشد. همچنین درباره توجه به کالای ایرانی پیشنهاد می‌کنم فعالان و برترین‌های این حوزه به مردم محله معرفی شوند.

صفیه خزاعی فرید، نماینده مدارس محله، نیز در این جلسه به موضوع کالای ایرانی پرداخت و بیان کرد: راهکارهای مختلفی درباره حمایت از کالای ایرانی وجود دارد. به نظر من در گام اول همایشی را با این موضوع در یکی از مدارس محله‌مان برگزار کنیم و در کنار آن نمایشگاهی از دستاوردهای دانش‌آموزان و مردم محله نیز برگزار کنیم. همچنین از افراد فعال و پیشرو در این حوزه تقدیر به عمل آوریم.

محمد علیزاده کافی، نماینده بسیج در شورای اجتماعی محله، نیز گفت: بسیج مساجد محله، فعالیت‌های خوبی درباره توجه به تولیدات داخلی و خرید کالای ایرانی داشته است. از جمله برگزاری نمایشگاه‌های دست آفرین که حاصل زحمات زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست بوده است. از این رو می‌توانیم از این افراد در برگزاری همایش دعوت کنیم.

علی خاوشی، نماینده کلانتری، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی جامعه و تهاجم همه جانبه دشمن و فشارهای اقتصادی، سیاسی و... به مردم، لزوم توجه به تولیدات داخلی و توجه به خرید کالای ایرانی بیش از پیش ملموس است. پیشنهاد می‌کنم در این همایش از سخنرانان آشنا به موضوع نیز دعوت شود.

مصوبه این جلسه شورا برگزاری همایش آموزشی حمایت از کالای ایرانی همراه با برگزاری نمایشگاه دستاوردهای خانگی و معرفی فعالان این حوزه بود