برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز

تعداد مشاهده : ۵۹۳۴ | ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه کار گروه فرش استان که با محوریت برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش دستباف در تبریز برگزار شد، گفت: تبریز و آذربایجان، پایتخت فرش دستباف دنیا محسوب می‌شود و در همین راستا باید بهترین نمایشگاه فرش دستباف جهان نیز در این منطقه برگزار شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در مرداد ماه سال جاری و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تبریز برگزار می‌شود، عنوان کرد: هماهنگی‌های لازم برای حضور و بازدید سفرای مختلف کشور‌های جهان در این نمایشگاه نیز انجام خواهد شد.

جهانگیری اظهار کرد: این دوره از نمایشگاه به مسئولیت استانداری برگزار می‌شود و نیازمند کمک و یاری تک تک فعالان حوزه فرش دستباف برای شناساندن هرچه بهتر و بیشتر فرش دستباف آذربایجان به جهانیان و تلاش برای توسعه اقتصادی هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از فرش به عنوان نمونه‌ای بارز از مظهر هویت و فرهنگ آذربایجانی نام برد و تصریح کرد: هدف از برگزاری این دوره از نمایشگاه نیز، تلاش برای شناساندن هرچه بیشتر فرش دستباف به عنوان یک سفیر فرهنگی برای مردم کشور‌های مختلف جهان است.

تشکیل یک کمیته فنی برای نظارت بر عرضه و نمایش فرش‌های دستباف استاندارد در محل نمایشگاه، برگزاری برنامه‌های جنبی همچون کلاس‌های آموزش و نشست‌های تخصصی با حضور تولیدکنندگان و مسئولان استانی و ملی در حاشیه نمایشگاه، لزوم استفاده از ظرفیت صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی از دیگر موضوعاتی بود که جهانگیری در این جلسه به آن‌ها اشاره کرد.